Starrett SKB2-0390/L-100, Skinner Blades
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SR-SKB2-0390/L-100
UPC:
MPN:
SKB2-0390/L-100
Availability:
Ships in 10 business days
  • SR-SKB2-0390-L-100_main
  • SR-SKB2-0390-L-100_second
  • SR-SKB2-0390-L-100_third
  • SR-SKB2-0390-L-100_fifth
  • SR-SKB2-0390-L-100_fourth
  • SR-SKB2-0390-L-100_sixth
Description
390mm Stainless Steel Skinner Blade, 22 mm Width, 0,7 mm Thickness - Left Chamfer. Ideal for removing meat membranes, skinning fish and derinding pork on commercial skinner machines.